środa, 30 maja 2012

Video recenzja bezimiennego etui z Allegro dla Kindle Classic i Kindle Touch

Tak jak obiecałem fanom eKundelka na Facebooku oraz znajomym profilu eKundelka na Google+, przedstawiam Wam dzisiaj debiutancki występ mojej żony Magdaleny, która wcieliła się w rolę recenzenta kolejnego typu okładek.Dla przypomnienia wspomnę tylko, że na eKundelku pojawiła się już wcześniej recenzja innego etui, firmowanego marką Bluecosto.

wtorek, 29 maja 2012

Dlaczego e-book JEST dzisiaj szansą?Przyznam szczerze, że ten artykuł powstał głównie jako odpowiedź w nawiązaniu do artykułu Romualda Pawlaka - Dlaczego e-book nie jest dzisiaj szansą. Pan Romuald w swojej wypowiedzi stara się uświadamiać, że tzw. self-publishing (czyli publikowanie e-booków na własną rękę, często z pominięciem wielu tradycyjnych wydawniczych ogniw) jest wbrew pozorom czymś o wiele mniej korzystnym niż model tradycyjny.

Generalnie rzecz biorąc z przytaczanymi argumentami należało by się zgodzić, gdyż są prawdziwe, niemniej jednak uważam, że pomijana jest druga strona medalu. Self-publishing ma wiele wad w stosunku do tradycyjnego modelu tworzenia, produkcji i sprzedaży książki papierowej. Uważam, że posiada on jednak duży zbiór zalet, których próżno szukać w tradycyjnym modelu.

piątek, 18 maja 2012

Kundelek w podróży. Czyli jak się sprawdził Kindle w kilkunastogodzinnej trasie.

Ostatnio z okazji długiego weekendu oraz naszej pierwszej rocznicy ślubu, wybraliśmy się z żoną na kilkudniową wycieczkę do Paryża.

Oszczędzę wam romantycznych szczegółów i postaram się raczej skupić na faktach związanych z tematyką tego serwisu, czyli e-czytnikach :)

Rozczaruję wszystkich, którzy spojrzawszy na zdjęcie obok liczyli na jakąś relacje mówiącą o tym jak czyta się pod wieżą Eiffela. Na szczęście program wycieczki był tak skonstruowany, że nie było chwili w której coś ciekawego w okół nas by się nie działo. Na czytanie nie było więc po prostu czasu. Niemniej jednak...
niedziela, 13 maja 2012

Podsumowanie miesiąca, eKundelek coraz chętniej czytany

eKundelek ma już 2 miesiące! A tak naprawdę, gdy patrzę na statystyki, to chciałoby się, że zaledwie! W zeszłym miesiącu ukazało się 8 artykułów. Należy to uznać chyba, ze całkiem niezły wynik, biorąc pod uwagę, że w między czasie był tzw. dłuuugi weekend, podczas którego byłem "off-line".

Tak przedstawiała się popularność zeszłomiesięcznych tekstów:

piątek, 11 maja 2012

Zgadnij kiedy pojawi się Amazon.pl i zgarnij GiftCard o wartości 100zł!

Portale przekrzykują się podając informacje, kiedy to ma się pojawić polski sklep Amazon.pl. Sam pisałem o czymś co mogło wyglądać na kolejną plotkę parę dni temu. Tak naprawdę chodziło o coś troszkę innego ;)

Wszystko wskazuje na to, że wśród osób niezwiązanych z Amazonem chyba nikt nie zna pewnej daty premiery!

W mojej głowie powstał więc pomysł, by całe to nasze oczekiwanie na wytęskniony polski Amazon, zamienić w zabawę!

Tak oto powstał pierwszy eKundelkowy konkurs

Czy jailbreak Kindla jest niebezpieczny? Wyniki pewnej ankiety i jej analiza.

Przy okazji publikacji artykułu opisującego czym jest jailbreak, umieściłem na stronie ankietę, pytającą czytelników eKundelka, czy próbowali sami go wgrywać na swoje urządzenia. Wyniki przedstawiają się następująco:


Oddano 154 głosy. Na pytanie Czy wgrałeś jailbreaka na swojego Kindla?, odpowiedzi rozkładały się następująco:

  • Tak, wszystko zadziałało bez problemu - 22 głosy (14%)
  • Tak, z małymi problemami, jednak z końcowym sukcesem - 7 głosów (4%)
  • Próbowałem, jednak coś nie wyszło i zepsułem swojego Kindla - 4 głosy (2%)
  • Nie, ponieważ się boję że coś zepsuję - 23 głosy(14%)
  • Nie, ponieważ nie wiem jak - 10 głosów (6%)
  • Nie i nie mam zamiaru. Kocham Kindla takiego jakim jest! - 65 głosów (42%)
  • Nie posiadam Kindla - 47 głosów (30%)


Wyniki procentowe nie sumują się do 100%, gdyż można było zaznaczyć więcej niż jedną odpowiedź. Z tej możliwości skorzystał na pewno jeden użytkownik, który postanowił zaznaczyć wszystkie odpowiedzi. Uważam, to za mało prawdopodobne i odbieram raczej jako próbę żartu, dlatego z dalszych analiz wykluczyłem po 1 głosie z każdej odpowiedzi.

Jak się okazuje, aż 47 osób głosujących w ankiecie nie posiada obecnie Kindla. Oznacza to, że albo posiadają inny czytnik, albo dopiero interesują się jego zakupem. Fajnie, że zaglądają na eKundelka :)

Analizując pozostałe głosy, 65 osób, ze wszystkich 125 ankietowanych posiadających Kindla (52%)  nie widzi żadnej potrzeby w ulepszaniu tego urządzenia. Uważam ten wynik za bardzo wysoki oraz dowodzący temu, że dla wielu osób ten produkt faktycznie jest idealnym e-czytnikiem. Można by to podsumować takim oto obrazkiem :)


środa, 9 maja 2012

Puk, puk! Kto tam? Amazon.pl :) [Aktualizacja]

Nie... niestety Amazon.pl jeszcze się nie pojawił. Ale....

W kwestii sprostowania, ten wpis też nie jest o tym, że kolejne portale twierdzą, że wiedzą, że Amazon pojawi się w Polsce dopiero w lipcu. Czyżby? :)

Ten wpis jest o tym, że już w piątek coś w tym temacie będzie się działo. Powiem tylko, że będziecie tym zainteresowani! ;)
[Aktualizacja 21:00 11.05.2012r]


Wszystkich, którym narobiłem smaku, chciałbym serdecznie przeprosić. Jednocześnie chciałbym powiedzieć, że owo działanie było w pełni świadome i zamierzone.

A to wszystko po to byście zainteresowali się konkursem, jaki dla was przygotowałem!Oficjalny wpis poświęcony całemu konkursowi znajduje się tutaj. Tam też będą zamieszczane dodatkowe informacje na jego temat :)

Kalkulatory, Zuch próbujący rysować i trzeci czytnik - Kindle Touch.

Na sam początek pochwalę się, że chyba byłem jedną z osób, która przyczyniła się do powstania tego obrazka:


Nie, nie... żadna z tych postaci nie przedstawia mnie :)