sobota, 30 czerwca 2012

[STK-2] Wysyłka książek i dokumentów na Kindle za pomocą Calibre (bez kabla)

Ten artykuł jest częścią serii pt. "Send To Kindle, czyli mini cykl o wysyłaniu rzeczy na Kindle".

Calibre, to program do zarządzania domową biblioteką e-booków zasługujący nie tylko na pojedynczy artykuł, ale chyba na osobnego e-booka. Program ten dla wielu posiadaczy e-czytników jest wręcz niezbędnikiem. Podkreślam, że nie mówię tutaj tylko o posiadaczach produktów Amazona. Calibre wspiera chyba wszystkie czytniki, a na pewno stara się to robić.

Calibre jest programem do zarządzania domową elektroniczną biblioteką. Oczywiście potrafi przesyłać różne rzeczy z komputera na czytnik w tradycyjny sposób, to jest za pomocą kabla USB. Ten artykuł jest jednak kontynuacją serii "Send To Kindle/Wyślij na Kindle" traktujący o super wygodnej bezprzewodowej metodzie wysyłania książek na Kundelki :)

poniedziałek, 25 czerwca 2012

Jak uszyć etui na kindla - Martyna Wymyśla

Tak jak zapowiadałem wcześniej na Facebook'u, tak też się dzieje. Martyna - zaprzyjaźniona blogerka przygotowała specjalnie dla Was instrukcję jak samemu można przygotować wyjątkowe Etui na swój czytnikZgodziła się, by całą tę instrukcję opublikować tutaj, aczkolwiek wiele stracicie jeżeli nie sprawdzicie co też innego na co dzień Martyna Wymyśla i o czym pisze na swoim blogu.

Jeżeli i wy chcecie sprawić, by wasz Kundelek miał niecodzienne, szałowe wdzianko... bierzcie igłę, nici w ręce i do dzieła!

poniedziałek, 11 czerwca 2012

E-czytniki są gorsze, bo... nigdy nie będą pachnieć tak jak książka

Niewątpliwie jestem wielkim entuzjastą technologi e-papieru oraz samych e-czytników. Można byłoby się więc domyślać, że w dyskusji "e-czytniki vs. tradycyjne książki" opowiadałbym się za nowoczesną alternatywą.

Przyznam się jednak szczerzę, że ostatnio biorąc do ręki pewną dawno niewidzianą książkę, obudziły się we mnie uczucia doskonale znane wszystkim molom książkowym.

Zaczynam dochodzić do wniosku, że moje pokolenie oraz wszystkie starsze na pewno nie porzucą książek całkowicie. Następnego pokolenia już taki pewien nie jestem...

I gdy zacząłem sobie zbierać do następnego artykułu (który ukażę się niebawem ;)) listę wad czytników względem książek, nieoczekiwanie jeden bardzo poważny argument wypadł mi z rąk, gdyż oto pewna firma przedstawiła właśnie w swojej ofercie... książkowy zapach w spray'u :)


No dobra, przyznam szczerze, że wizja pryskania swojego czytnika takim specyfikiem jest dla mnie nieco absurdalna. Nie zmienia to jednak faktu, że nie miałbym nic przeciwko gdyby mój czytnik wychodząc z fabryki pachniał już tak jak jego papierowe koleżanki... może któraś firma kiedyś w ramach żartu...? :)

E-czytniki są gorsze... bo nigdy nie będą pachnieć tak jak książka - ten argument, przynajmniej w teorii właśnie przeszedł do historii ;)

Aktualizacja:

Na koniec chciałbym Wam zaproponować ciekawy artykuł, który tłumaczy skąd bierze się zapach starych książek.

czwartek, 7 czerwca 2012

[STK-1] Zakładanie konta w Amazon oraz rejestracja Kindle

Ten post jest częścią serii pt. "Send To Kindle, czyli mini cykl o wysyłaniu rzeczy na Kindle", stąd ten przydługawy wstęp ;)

Artykuł jest w trakcie aktualizacji. Jakiś czas temu Amazon wyłączył bowiem możliwość rejestracji czytnika na stronie Amazon.com, co było uniwersalnym sposobem dla każdego modelu Kindle.

Napisałem więc nowy artykuł, który szczegółowo opisuje jak wykonać taką aktualizację na różnych modelach KindleRejestracja czytnika Kindle w Amazon - poprzez czytnik/stronę/czat - instrukcja

Gdy już go przeczytasz, wróć tutaj gdyż reszta artykułu mówiąca o tym jak wysyłać książki na czytnik (a do tego potrzebny jest właśnie zarezerwowany czytnik) jest całkiem w porządku ;)


Na Kindla książki można wgrywać w różny sposób. Dla wielu najprostszym sposobem będzie podłączenie urządzenia do komputera za pomocą kabla USB. Wówczas czytnik pojawia się w systemie operacyjnym podobnie jak wetknięty pendrive. Natomiast wgrywanie książek ogranicza się do skopiowania plików do odpowiednich katalogów, takich jak documents.

Jeżeli jednak nasz czytnik jest wyposażony w moduł 3G lub po prostu posiadamy dostęp do sieci WiFi, to jest o wiele lepszy sposób na karmienie naszego Kundelka.

Latające Internetem książki
By móc na Kindla wysyłać rzeczy przez Internet, potrzebny jest nam specjalny adres e-mail w domenie @kindle.com. Taki adres otrzymuje każde urządzenie po przypisaniu go do zarejestrowanego konta użytkownika serwisu Amazon.


1. Jeżeli masz już konto w Amazon.com, a w dodatku zakupiłeś tam Kindla osobiście, to czytnik przyszedł do Ciebie już zarejestrowany. Został mu też przydzielony e-mail w domenie @kindle.com. Jeżeli chcesz się dowiedzieć, jaki to adres lub chcesz go zmienić na łatwiejszy do zapamiętania, kliknij tutaj.

2. Jeżeli masz już konto w serwisie Amazon, ale Twój Kindle nie jest zarejestrowany, kliknij tutaj a zaoszczędzisz sporo czasu na czytaniu ;)

3. Jeżeli nie masz konta w Amazon.com a Kindla dostałeś lub kupiłeś na przykład na Allegro, przeczytaj proszę całość :)

piątek, 1 czerwca 2012

[STK-0] Send To Kindle, czyli zapowiedź mini cyklu o wysyłaniu rzeczy na Kindle

Początkowo miał być to jeden obszerny artykuł, jednak bardzo szybko zdałem sobie sprawę, że temat jest zbyt szeroki, by objąć go jednym tekstem, który mógłby być przeczytany jednym tchem przez zwykłego śmiertelnika.

Po namyśle stwierdziłem, że temat jest bardzo ważny i zasługuje na więcej niż jeden artykuł (Spis treści artykułów z tej serii, które już powstały znajduje się tutaj), gdyż to właśnie możliwość wysyłki różnych rzeczy na Kindle (gdy kupowałem czytnik nie wiedziałem, że to jest w ogóle możliwe!) okazała się dla mnie jedną z najważniejszych funkcjonalności, której próżno szukać w konkurencyjnych e-czytnikach.