czwartek, 19 lipca 2012

[STK-3] Klip.me - wysyłka artykułów na Kindle


Ten artykuł jest częścią serii pt. "Send To Kindle, czyli mini cykl o wysyłaniu rzeczy na Kindle".


Klip.me (zakładając, że klip jest od słowa clip) w wolnym tłumaczeniu można by przełożyć na "przytnij.mnie" lub "chwyć.mnie". Tłumaczenie to byłoby całkiem adekwatne, gdyż serwis ten potrafi chwycić najważniejszą treść ze strony internetowej, przyciąć wszystko odpowiednio (czyli wyrzucić zbędne reklamy), a na koniec wysłać na naszego Kindla, byśmy mogli całość czytać off-line. Zainteresowani?

środa, 18 lipca 2012

Nook Simple Touch vs. Kindle Touch - na który czytnik warto postawić?


Artykuły recenzujące e-czytniki powstają przy współpracy z zaprzyjaźnionym serwisem eKsiazki.org, posiadającym największe polskie forum o e-czytnikach.

Z początku eKundelek miał być poświęcony tylko czytnikom Amazon Kindle. Z biegiem czasu doszedłem jednak do wniosku, że lekkie otwarcie na inne czytniki wszystkim wyjdzie na dobre. Stąd pomysł, by sprawdzić jak sprawdza się konkurencja Amazona :)

Na sam początek padło na firmę Barnes & Noble oraz jej czytnik Nook Simple Touch. Dlaczego akurat ta firma? Bo uważam, że to właśnie ta firma jest obecnie największym konkurentem Amazona, ale o tym później.

W Polsce firma Barnes & Noble nie jest za bardzo znana. Powód? Okazuje się, że firma ta obecnie nie prowadzi sprzedaży z wysyłką do Polski.Istnieje jednak duża grupa osób, które na własna rękę w jakiś sposób (pomimo tego, że mieli przecież utrudnione zadanie) postanowiła jednak i tak kupić ten a nie inny czytnik. To zaczęło mnie zastanawiać...

Postanowiłem sprawdzić jak wygląda sprawa dostępności urządzeń firmy B&N wśród różnych firm sprzedających na Allegro. Wysłałem kilka e-maili z różnymi pytaniami do kilku sprzedawców i okazało się, że jedna z firm zaproponowała, że z chęcią wypożyczy mi go na potrzeby przeprowadzenia recenzji.

Firmie Advlux chciałbym serdecznie podziękować a Was zapraszam do czytania dalszej części recenzji.