czwartek, 27 września 2012

E-czytnik jako termometrNie, żaden z nowych czytników firmy Amazon nie jest wyposażony w czujnik temperatury. Prawdę mówiąc, gdyby przypadkiem, któryś coś takiego miał, to byłoby to nadzwyczaj dziwne :)

Niemniej jednak, traktując eczytnik nie jako urządzenie do czytania, lecz jako urządzenie z ekranem, który zużywa niezwykle mało energii do "wyświetlania" informacji, można łatwo zrozumieć cały koncept.

czwartek, 20 września 2012

Pierwsze chwile z czarnym Kindle Classic
Wczoraj przyszła do nas przesyłka prosto z USA. Nadawcą był rzecz jasna Amazon, a w paczce nowa, odświeżona wersja czytnika Kindle Classic, w kolorze czarnym.

Przygotowaliśmy dla Was film pokazujący co oprócz czytnika kryje się w magicznym, tym razem czarnym pudełeczku. Zapraszamy do oglądania oraz subskrypcji eKundelkowego kanału na portalu YouTube.PS.

Swoją drogą, ostatnio bardzo dużo się u nas dzieję. Chwilami brakuje nam rąk do pisania recenzji :) Wystarczy nadmienić, że niedawno przecież przedstawialiśmy wam Wexlera (o którym planujemy jeszcze coś napisać). A to i tak nie wszystko, bo dzięki współpracy z serwisem eKsiazki.org, już wkrótce będziemy mogli napisać parę słów o pewnych dwóch czytnikach z większym ekranem :)


wtorek, 18 września 2012

Czytniki Kindle "bez VAT" jednak z VATem

Kilka dni temu, Świat Czytników donosił o podejrzeniach, że VAT prawdopodobnie nie jest naliczany przez Amazon przy zamówieniach do Polski. Była to naprawdę ciekawa nowina, jednak niestety, dla wielu może się to skończyć przykrą niespodzianką.


Tak wyglądał e-mail, który dostałem 5 dni temu, zaraz po zamówieniuTak wyglądały dwa kolejne emaile, który dostałem dzisiaj w nocy o godzinie 01:09

niedziela, 9 września 2012

Czym różnią się Kindle Touch i Kindle Paperwhite? Czy warto kupić nowy czytnik?


Z dniem 23.01.2013 Amazon w końcu rozpoczął oficjalną sprzedaż 
Kindle Paperwhite w wersji International, którą można zamawiać do Polski.
Linki: Kindle Paperwhite WiFi, Kindle Paperwhite WiFi+3G.Po miesiącach oczekiwania w końcu zaprezentowano nowe modele e-czytników Kindle, które mają być lepsze, wspanialsze i łatwiejsze w użyciu od swoich poprzedników. 

Czy nowe modele faktycznie takie są? Na pierwsze recenzje bazujące na kilku dniach obcowania z nowymi urządzeniami, pozostanie nam na pewno jeszcze trochę poczekać, gdyż Kindle Paperwhite ma być rozsyłany po USA dopiero 1-go października. Nic natomiast nie wiadomo jeszcze o dacie premiery Kindle Paperwhite w wersji międzynarodowej, którą będzie można zamówić bezpośrednio do Polski.

Czekając cierpliwie, nie ulegając wszechogarniającej Kindlowej gorączce, postanowiliśmy zebrać wszelkie dostępne informacje, by sprawdzić co tak naprawdę przygotował Amazon i czy w ogóle jest na co czekać...

czwartek, 6 września 2012

Testujemy giętki czytnik Wexler Flex One! Część I.


Osoby, które nie śledzą eKundelka na portalach społecznościowych, mogły przegapić informację o tym, że od kilku dni mam okazję testować czytnik Wexler Flex One, pierwszy na świecie giętki czytnik, który charakteryzuje się bardzo dużą wytrzymałością.

Każdy, kto przypadkowo kiedyś usiadł na swoim Kindlu lub w jakikolwiek sposób zniszczył ekran (na przykład poprzez przypadkowe upuszczenie), powinien się tym tematem zainteresować, bo to co można robić z tym Wexlerem jest niesamowite!


Zdradzę wam, że zdobyć Wexlera nie było łatwo, gdyż oficjalnie tego urządzenia jeszcze nie ma w sprzedaży. Jednak udało się! :)

Testy ciągle trwają i zapewne pojawi się jeszcze kilka filmów o tym czytniku a także jeden spory artykuł. Tymczasem mam już dla was filmik pokazujący jakie ciekawe rzeczy dostaje się wraz z czytnikiem...
Testy wytrzymałościowe


Generalnie rzecz biorąc, chciałem sprawdzić jak bardzo wytrzymały jest ten prawie niezniszczalny czytnik. Takie testy przeprowadzałem praktycznie zaraz po pierwszym otwarciu. Problem w tym, że nie wszystko poszło tak jak sądziłem, że pójdzie. Wszystko zostało uchwycone w materiale filmowym, wiec chyba nie pozostaje mi nic innego jak przygotować drugi film do publikacji.

Na razie nie ma co się rozpisywać, będę się tłumaczyć gdy opublikuję kolejny film.

wtorek, 4 września 2012

BlogDay, wyróżnienie eKundelka w konkursie oraz spotkanie wrocławskich blogerów

Wszystkie osoby chcące z tego artykułu dowiedzieć się czegoś o e-czytnikach, z góry serdecznie przepraszam, gdyż wyjątkowo ten wpis będzie raczej o prowadzeniu tej strony i kilku sprawach, które tego dotyczą, a które ostatnio miały miejsce.

W pierwszych słowach powinienem podziękować mojej żonie - Magdalenie, która to kilka tygodni temu znalazła informację o tym, że jest organizowany konkurs BlogDay, na najlepszy Blog na Dolnym Śląsku. Pisząc w skrócie, w owym konkursie zdobyliśmy zaszczytne i wiele dla nas znaczące wyróżnienie:


Ze zdobytego wyróżnienia cieszymy się praktycznie tak jak ze zwycięstwa, dlatego postanowiliśmy i Wam się pochwalić! Chciałbym zaznaczyć, że na skutek naszego błędu, na dyplomie zabrakło imienia mojej żony. Może uda się to jeszcze poprawić... najważniejsze, że Magdalena nie jest o to zła ;)

To jednak nie wszystko...