sobota, 23 lutego 2013

Jak opublikować swojego e-booka w Amazon Kindle Store?

Kilka dni po premierze w Kindle Store mojego najnowszego e-booka pt. "DO WIDZENIA" Krzysztof zaproponował mi napisanie paru zdań na temat, jak w Amazonie publikuje się swoje e-booki. Jako, że sprzedaję swoje e-booki  od początku 2011 roku mam w tej kwestii pewne spostrzeżenia i chętnie się nimi  z wami podzielę.

czwartek, 14 lutego 2013

Szok i niedowierzanie! Jesteśmy w ścisłym finale! Oto lista finalistów konkursu na Blog Roku!

Emocje jeszcze nie opadły, palce jakby z większą trudnością wciskają klawisze... no ale do rzeczy.

Decyzją Jury dostaliśmy się do ścisłego finału konkursu Blog Roku!!!

Gdy zbliżał się początek konkursu, mieliśmy wątpliwości czy jest sens w nim startować, ale po tym co nam doradziliście w ankiecie, stwierdziliśmy "a co nam szkodzi". Po cichu liczyliśmy na dobry wynik, ale żeby na finał? :)

Co to oznacza dla tego bloga?

A skąd my mamy to wiedzieć? :) To co wiemy już teraz to, że 28 lutego jesteśmy zaproszeni do Warszawy na specjalną galę podczas której zostanie wyłoniony ostateczny zwyciężca. Do finału awansowaliśmy wspólnie z dwoma innymi blogami z naszej kategorii oraz  27 blogami/vlogami z pozostałych 9 kategorii.


Finaliści konkursu Blog Roku 2012


Przyznamy szczerze, że o ile zdążyliśmy zapoznać się z blogami startującymi w kategorii "Pasje i zainteresowania", to większość finalistów jest nam obca. Dlatego dla naszej, a być może i Waszej uciechy krótkie zestawienie finalistów. Jesteśmy pewni, że każdy z Was znajdzie tam coś ciekawego dla siebie :)

środa, 13 lutego 2013

Czym jest i jak działa e-papier?

Wyobraź sobie zwykłą białą kartkę formatu A4, którą wkładasz do drukarki czy ksero. Wyobraź sobie tekst na niej. No dobra... niech to będzie ten sam rodzaj kartki, ewentualnie nieco mniejszego formatu.

Czym musiałaby się charakteryzować ta kartka, by mogła zasłużyć na miano kartki XXI wieku?

Czy musiałaby pozwalać na wielokrotne "zadrukowywanie"? Czy musiałaby posiadać funkcję pozwalającą przeszukiwać tekst na niej zapisany? Czy pozwalałaby zmieniać wielkość i krój czcionki tekstu?


Oczywiście, że tak. A co najważniejsze, to fakt, że skoro mamy  już XXI wiek to taki papier już powstał :)

czwartek, 7 lutego 2013

Jak zrobić etui na Kindle, prezentuje Stefcia.

Dzisiaj mamy dla Was coś specjalnego! Wiedząc, że nasi czytelnicy należą do wyjątkowo uzdolnionych osób, wraz ze Stefcią, właścicielką bloga Robótki Stefci, przygotowaliśmy dla Was bardzo szczegółowy film instruktażowy pokazujący jak wykonać własne, szałowe etui :)