sobota, 13 kwietnia 2013

Testujemy etui z lampką, tym razem dla Kindle Classic

Wygląda na to, że na naszym blogu zagości nowa, dość regularna seria, której tematem będą testy etui, dla różnych modeli czytników Kindle. Kilka dni temu otrzymaliśmy od firmy taniutko.pl pierwszy zestaw 4 okładek.


Etui w trakcie pisania tego artykułu można kupić na stronie sklepu za kwotę 79 zł. We właściwej części recenzji, postaramy się odpowiedzieć na pytanie, czy etui jest warte tych pieniędzy :)

Tymczasem już dzisiaj chcielibyśmy wam je wstępnie zaprezentować i ocenić kwestie, które nie wymagają dłuższego testowania.

Aktualizacja: gotowy jest już właściwy artykuł i pełna recenzja.

wtorek, 2 kwietnia 2013

PDFy na Kindle - czyli w jaki sposób PDF Scissors może oszczędzić nam frustracji?


PDF Scissors to nieduży program, za pomocą którego możemy... przycinać PDFy - a jakże ;)

Czy Ty jako typowy użytkownik czytnika powinieneś się tym zainteresować? Jeżeli książka, którą chcesz przeczytać nie jest dostępna we wspieranym przez Kindle formacie Mobi, jeżeli nie jest dostępna także w formacie ePub, który można stosunkowo łatwo do Mobi da się skonwertować, jeżeli pozostał Ci tylko PDF... to tak, ten program powinien Cię zainteresować.

Oczywiście, PDFy można czytać "ot tak" na niemalże każdym czytniku, jednakże w większości przypadków nie jest to zbyt wygodne. Najczęściej twórcy konkretnych PDFów przygotowują je z myślą o wydruku na kartkach A4, a to oznacza, że takie pliki nie są dostosowane do mniejszych, 6-calowych ekranów.


  • Za pomocą programu PDF Scissors w łatwy sposób można pozbyć się niepotrzebnych marginesów...


  • Można pogrupować dziwnie sformatowany tekst w taki sposób, by powiązane ze sobą rzeczy pojawiały się na jednej stronie, z dużo wygodniejszym do czytania rozmiarze...


  • Można porozdzielać na mniejsze podstrony konspekty, które zawierają na jednej stronie kilka slajdów...


Jak widać za pomocą programu można poprzycinać PDFy w niemalże dowolny sposób, a w szczególności tak, by łatwiej było je czytać na czytniku.

Niewątpliwą zaletą tego programu jest to, że można przyciąć wszystkie strony na raz, a program sam poustawia wszystko w dobrej kolejności :)