piątek, 31 stycznia 2014

Kindle Paperwhite - test taniej okładki oraz jak kupić ją w Chinach


Wybór okładki do czytników Kindle nie jest sprawą prostą – oryginalne od  Amazonu są nieprzeciętnie drogie, chociaż ich jakość nie budzi zastrzeżeń. Z drugiej strony, okładka to dość nieskomplikowany produkt, więc nieoryginalne powinny być tak samo dobre a sporo tańsze. Najpopularniejszą okładkę do Kindle Paperwhite miałem okazję testować na swoim poprzednim blogu i wnioski nie były zachęcające – płacimy niewiele, ale dostajemy jeszcze mniej: niestabilna pokrywa powodowała ciągłe włączanie i wyłączanie czytnika podczas przenoszenia. Czy tym razem będzie inaczej?


Łączymy się dla Was :) eCzytniki24 dołącza do ekipy eKundelka!


Podobno są cele, dla których warto się jednoczyć. W przypadku niektórych spraw, decyzję takie są nie tylko słuszne, ale nawet niezbyt trudne, bowiem gdy grupę ludzi łączy tak niezwykła pasja, oznaczać może to tylko jedno... :)

Robert Nowak - do tej pory tajemniczy autor bloga eCzytniki24.pl. Pomimo dość krótkiego okresu, zdążył już udowodnić swoim czytelnikom, że o czytnikach pisać nie tylko lubi, ale i potrafi.

czwartek, 30 stycznia 2014

Co szóste gospodarstwo domowe w Polsce z eczytnikiem? Jeszcze nie, ale już wkrótce może to być realne!eKundelek wytropił w czeluściach internetu ciekawy dokument, a mianowicie raport: "Diagnoza Społeczna 2013. Warunki i jakość życia Polaków".

Diagnoza Społeczna jest to projekt, który od 2000 r. zajmuje się analizą warunków i jakości życia Polaków. Badanie obejmuje trzy ogólne klasy wskaźników społecznych, takich jak:
 • struktura demograficzno-społeczna gospodarstw domowych,
 • warunki życia gospodarstw domowych związane z ich kondycją materialną oraz dostępem do:
  • rynku pracy
  • świadczeń medycznych
  • kultury i wypoczynku
  • edukacji
  • nowoczesnych technologii komunikacyjne
 • jakość, styl życia i cechy indywidualne obywateli. 

Wyniki badań mają pokazywać zarówno aktualny obraz polskiego społeczeństwa, jak również dawać możliwość prześledzenia jego zmiany w okresie od 2000 roku. Badana próba wynosiła w 2013 r. 12 355 gospodarstw domowych, próba indywidualnych respondentów (mających skończone 16 lat)  to 26 307 osób.

Źródlo: Czapiński, J. (2013). Wstęp. Diagnoza Społeczna 2013, Warunki i Jakość Życia Polaków - Raport. [Special issue]. 
Contemporary Economics, 7, 13-15. DOI: 10.5709/ce.1897-9254.94


A co ma ona wspólnego z e-czytnikami? Dużo, ponieważ czytnik książek figuruje jako osobna pozycja w raporcie jako jedno z wielu dóbr trwałych, o które pytano.

poniedziałek, 27 stycznia 2014

Stworzyliśmy największą w Polsce wyszukiwarkę ebooków i audiobooków!
Chcielibyśmy Wam przedstawić SpisTresci.plPrzyznam szczerze, że nawet nie wiem od czego zacząć, więc w razie czego, naprawdę proszę o wybaczenie mi tego, nie do końca składnego wstępu...

Przez ostatnie 16 miesięcy, wspólnie z Magdaleną realizowaliśmy jeden z największych i najważniejszych projektów naszego dotychczasowego życia. Projekt ten stał się dla nas w pewnym momencie tak ważny, że z jego powodu zarówno ja, jak i Magdalena rzuciliśmy po drodze swoją pracę. Tak to się dzieje, gdy człowiek z powodu niewinnego hobby, zaczyna tak śmiało realizować swoje marzenia :)

Pomimo tego, że na rynku istnieją już inne wyszukiwarki i porównywarki ebooków, my nigdy nie byliśmy do końca zadowoleni z żadnej z nich. Ponadto mamy świadomość, że jest kilka istotnych funkcji, których domaga się rynek ebooków w Polsce i na Świecie, ale których nikt inny nie wprowadzi, bo zbyt wielu osobom i firmom pasuje obecny status quo. Z tych i wielu innych powodów, stworzyliśmy:

Gdybym miał określić w ilu procentach nasz nowy serwis jest już obecnie tym, czym ma się w przyszłości stać, to uważam, że zrealizowaliśmy może jakieś 5% naszego ogólnego planu. Ktoś może powiedzieć, że jesteśmy marzycielami w kwestii tego czym SpisTreści może się stać, ale gdy patrzymy na to z obecnej perspektywy... to sytuacja nie różni się za bardzo od tego, jaka była prawie 1,5 roku temu. Jesteśmy niedoświadczeni, mamy wielkie plany i wszyscy wokół, którym w szczegółach mówimy o naszych planach mówią nam, że się nie uda :)

Serwis oficjalnie wystartował we wtorek, już 14 stycznia ok godziny 20:00. Informacje o tym umieściliśmy tylko w dwóch miejscach: na profilu naszego bloga na Facebooku oraz w serwisie społecznościowym wykop.pl.

Na eKundelku ta wiadomość, również miała pojawić się dużo szybciej, ale przyznam szczerze, że miałem wielki problem by stworzyć ten tekst. Chciałem by ten artykuł opisywał choć część z wszystkich emocji, jakie towarzyszyły nam przez ten szalony okres. Z drugiej strony, mam świadomość, że jako fani e-czytników, oczekujecie konkretów i najzwyczajniej w świecie, chcecie się dowiedzieć, dlaczego nasz nowy serwis jest lepszy niż konkurencyjne :)

Postanowiłem skupić się w tym tekście na aspektach technicznych naszej nowej wyszukiwarki i porównywarki. Chciałbym jednocześnie Was wszystkich zaprosić na mojego drugiego bloga: KrzysztofSzumny.pl, gdzie już czeka na Was artykuł "Rzuć etat, załóż firmę!" - Żegnaj Opero Software, witaj Spisie Treści. Bez słów zawartych w tamtym artykule, chyba nie da się zrozumieć, dlaczego Spis Treści powstał i dlaczego tak wiele zawdzięczamy właśnie Wam, naszym czytelnikom! :)