środa, 26 marca 2014

Otrzymaliśmy do testów nowe etui firmy Prohiberi. Słów kilka i nasze pierwsze wrażenia.

Zgłaszają się czasem do nas firmy, które proszą nas o zrecenzowanie etui. W trakcie wymiany pierwszej korespondencji, piszemy na jakich warunkach przeprowadzamy takie testy. Bardzo ważnym dla nas punktem jest to, że jeżeli poświęcamy na takie testowanie swój czas, to chcemy publikować wyniki takich testów, niezależnie od tego czy coś wypadło świetnie, czy fatalnie. Zdarza się, że firmy rezygnują wówczas z pomysłu na recenzję... są na szczęście też takie, które nie boją się naszej opinii i konstruktywnej krytyki :)
"Liczymy na recenzję, która wytknie nam błędy, abyśmy mogli rozwijać nasz produkt (...)"
Tak napisała nam firma Prohiberi, która dopiero rozpoczyna swoją przygodę z produkcją okładek dla e-czytników.


czwartek, 20 marca 2014

Kolejne ciekawe zapowiedzi - Onyx Boox i Cybook Ocean z ekranami 8"

Po zapowiedziach czytników PocketBook - wodoodpornego oraz z kamerą - czas na kolejne interesujące premiery. Tym razem są to urządzenia z ekranem 8": Onyx Boox i86 oraz Cybook Ocean.


Zacznijmy od marki bardziej znanej na polskim rynku: informacja o Boox i86 pojawiła się na oficjalnej stronie Onyxa na Facebooku jednak warto dodać, że nie wiąże się to w żaden sposób z datą premiery, a nawet jeśli byłaby podana - niekoniecznie musi okazać się prawdą, czego nauczyła nas chociaż premiera telefonu Onyx z ekranem E Ink (miał się pojawić na rynku do końca ubiegłego roku).

niedziela, 16 marca 2014

Sprzedaż czytników na allegro – krótkie podsumowanie lutego


Kolejny miesiąc sprzedaży czytników za nami – czy luty potwierdza dynamiczny wzrost i rok pełen rekordów? Zapraszam do lektury!

Dane do artykułu (statystyki Allegro) uzyskałem dzięki uprzejmości serwisu TradeWatch.

piątek, 7 marca 2014

Czytnik wodoodporny, czytnik z kamerą - czego nam jeszcze potrzeba?

Kiedy wydawało się, że na rynku czytników czekamy już tylko na przełom w technologii kolorowego epapieru i poza tym niewiele nas może zaskoczyć, PocketBook pokazał, że sam ekran to nie wszystko - zapowiadane nowe modele zaskakują nowymi funkcjonalnościami. Czy potrzebujemy kolejnych?poniedziałek, 3 marca 2014

Kolorowy ekran w czytniku - jeszcze nie dzisiaj

Niedawne doniesienia o rekrutacji w firmie Liquavista spowodowały falę spekulacji na temat ewentualnej premiery czytników Kindle z kolorowym ekranem. Czy powinniśmy już odkładać pieniądze na nową zabawkę?