Telefon: 515 151 993

    Strona: https://medami.pl/

    Kod pocztowy: 81-363

    Adres: Starowiejska 45

    Miejscowość: Gdynia

    Dodano: 2020-02-16


Nie zamieszczono jeszcze komentarzy.


Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Opanowanie, zdolności manualne, bogata wiedza i praktyka to cechy, które są poszukiwane u lekarza, który wybrał specjalizację z chirurgii. Należy nadmienić, iż jest wiele dziedzin z tego zakresu. Przykładem może być chirurgia naczyniowa, kardiochirurgia, torakochirurgia, czy chirurgia stomatologiczna.

Jest oczywiście najbardziej znana chirurgia ogólna. Dotyczy takich aspektów jak przetaczanie krwi, zasady gojenia się ran, poczynań okołooperacyjnych, działania w stanie zagrożenia życia pacjenta. Często wiedza ta wykorzystywana jest na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym (SOR), gdzie lekarz musi zderzyć się z osobami doznającymi szczególnie ciężkich urazów powstałych na przykład w wypadku samochodowym.

Znana też jest tzw. mała chirurgia. Chodzi tu o drobne zabiegi chirurgiczne, które mogą być wykonane szybko i pacjent tego samego dnia wraca do domu.

Godnym polecenia jest lekarz chirurg z Gdyni, który pracuje w przychodni Medami. Można się zgłosić do niego w celu wycięcia brodawki, kaszaka, usunięcia odcisków, nacięcia krwiaka. Są to oczywiście tylko przykłady.